8 612 56150
  • VYTAUTAS DIDYSIS (2020)

VYTAUTAS DIDYSIS (2020)

ISBN:
9786094841118
Formatas:
21,5 x 14,5
Kalba:
Lietuvių k.
Metai:
2020
Puslapių skaičius:
46
Viršeliai:
Kieti viršeliai
Leidėjas:
Obuolys
Autorius:
Adolfas Šapoka, Antanas Kučinskas-Kučas, Marija Krasauskaitė, Pa
Kaina: 16.50€
Kiekis:

Yra vardų, kuriuos ištarus bemat prieš akis iškyla valstybė. Vienas tokių Lietuvos istorijos nepamirštamų žmonių – Didysis kunigaikštis Vytautas, kurį dar gyvą amžininkai lygino su Cezariu ar Aleksandru Didžiuoju. Bet kas iš tiesų buvo šis žmogus, dar gyvas gaubiamas mitų ir legendų? Nors skirtingi istorikai, skirtingai vertina įvykius, jų nuomonės visiškai priešingos, bet nei vienas neneigia milžiniškos Vytauto Didžiojo reikšmės Lietuvos istorijai. VYTAUTAS DIDYSIS – unikali istorinė knyga apie žmogų ir mitą – vienintelį didvyrį, išplėtusį Lietuvą nuo jūros iki jūros.

Lietuvoje nebuvo vyro didesnio už jį.

– Baronas Sigismundas von Herbersteinas

Prieš 590 metų didysis Lietuvos vyras ir valdovas po ilgo ir garbingo, kovų ir rūpesčių dėl Lietuvos laisvės ir garbės pilno gyvenimo mirė jo numylėtuose Trakuose ir buvo palaidotas Lietuvos sostinėje Vilniuje. Ar jis tikrai mirė nukritęs nuo arklio? O gal buvo nunuodytas?

Jo mirtį Lietuva sutiko kaip didžiausią nelaimę, lyg nujausdama, kad laidodama Vytautą, ji laidoja savo laisvę ir didybę.

Kito tokio valdovo neatsirado – Lietuvos galybė ėmė po truputį nykti, kol galiausiai su galia valstybė prarado ir laisvę bei tapo bežade verge ilgiems metams…

Tačiau Vytauto dvasia išliko padavimuose ir lietuvių sieloje, istorijos raštuose ir atgimė poetų dainose.

Senoji Lietuvos dvasia, Vytauto Didžiojo dvasia, ne kartą suteikė tautai drąsos sulaužyti skaudžius svetimųjų pančius.

Tauta atbudo, Lietuvos valstybė prisikėlė… Bet ar mes pažįstame žmogų, kuriam turime būti dėkingi už nepalaužiamą lietuvio dvasią?

Ši knyga – išsamiausias ir naujais duomenimis papildytas bandymas praskleisti mitą ir suprasti, kas iš tiesų buvo VYTAUTAS DIDYSIS.


Parašyti atsiliepimą

Pastaba: Įvestas tekstas nebus išverstas.
    Blogas           Geras
Informuojame, kad siekiant užtikrinti teikiamų paslaugų ir naršymo kokybę, šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).
Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Privatumo politika
Sutinku