8 612 56150
  • Kauno naujamiestis: keliautojo žinynas

Kauno naujamiestis: keliautojo žinynas

ISBN:
9786098063165
Formatas:
20 x 12
Kalba:
Lietuvių k.
Metai:
2019
Puslapių skaičius:
168
Viršeliai:
Kieti viršeliai
Leidėjas:
Keliautojo žinynas
Autorius:
Vytenis Almonaitis, Junona Almonaitienė
Kaina: 11.00€
Kiekis:

Mieli šios knygos skaitytojai, keliautojai! Kaunas - garbus, dar XIV a. pradėtas statyti miestas. Jo gilioji praeitis atsispindi Senamiesčio gatvelėse ir pastatuose. Jeigu jie jau apžiūrėti, galima keliauti j Naujamiestį - XIX a. susiklosčiusią miesto dalį, itin gerai atspindinčią Lietuvos valstybės atkūrimo ir spartaus augimo laikotarpį 1919-1940 m. Didelė tų dviejų dešimtmečių Lietuvos istorijos dalis įvietinta būtent čia - Laikinosios sostinės centre. Naujamiesčio namai mena valstybės raidą lėmusius įvykius, Lietuvą kūrusius žmones, kurie per gana trumpą laiką pasiekė stulbinančių rezultatų, nepaisant skirtingų požiūrių ir neretai aštrių diskusijų. Kokybiški, išvaizdūs tuomet išaugę pastatai formavo keleto vėlesnių kartų estetinius standartus, komforto ir gerovės sampratą. Pastaruoju metu tai vis aiškiau suvokiama ir vertinama tiek Lietuvoje, tiek ir Europoje. Nemuno slėnyje susitelkę istorijos bei kultūros paminklai gali daug ką papasakoti ir apie kitus istorinius laikotarpius - įvairiais draudimais pasižymėjusį carmetį, žiaurų vokietmetį, gūdų sovietmetį, viltingą Atgimimą, Nepriklausomybės dešimtmečius. Siekėme knygoje atspindėti visus juos. Miesto svečių bei kauniečių patogumui šiame žinyne stengėmės pateikti ir lakonišką informaciją apie svarbiausius Naujamiesčio muziejus, teatrus ir kitas viešas kultūros įstaigas. Kaip ir kitos mūsų knygos, ši nebūtų atsidūrusi jūsų rankose be gausaus rėmėjų, talkininkų ir geranoriškų bičiulių palaikymo. Visiems jiems nuoširdžiai tariame - ačiū! Kviečiame pasinaudoti šiuo žinynu, apsilankyti Kauno Naujamiestyje ir patirti čia įsimenančių įspūdžių.

Autoriai


Parašyti atsiliepimą

Pastaba: Įvestas tekstas nebus išverstas.
    Blogas           Geras
Informuojame, kad siekiant užtikrinti teikiamų paslaugų ir naršymo kokybę, šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).
Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Privatumo politika
Sutinku