8 612 56150
  • Jei išgyvensit

Jei išgyvensit

ISBN:
9786098088175
Formatas:
23,5 x 15,6
Kalba:
Lietuvių
Metai:
2017
Puslapių skaičius:
184
Viršeliai:
Minkštas
Leidėjas:
Vox Altera
Autorius:
George Wilson
Kaina: 6.90€ 7.50€
Kiekis:

Amerikiečių leitenantas, vadovavęs vienai iš 4-osios pėstininkų divizijos kuopų, pasakoja apie savo kovos kelią nuo Normandijos iki Zygfrydo linijos didžiuosiuose Vakarų fronto mūšiuose 1944-1945 m. Kovodamas pirmose gretose, dalyvavo Sąjungininkų prasiveržime prie Sen Lo 1944 m. liepą, drauge su savo divizija įžengė į Paryžių, vėliau iki pat Zygfrydo linijos persekiojo atsitraukiančius vokiečius. Čia autoriui ir jo kariams teko dalyvauti žiauriame Hiurtgeno girios mūšyje ir patirti sukrečiamų nuostolių. Atitraukta atsigauti į ramesnę fronto atkarpą, jo vadovaujama kuopa atsidūrė tiesiai skersai kelio vokiečiams, 1945 m. gruodį pradėjusiems puolimą per Ardėnus. Atlaikęs išbandymus, autorius 1945 m. vasarį buvo sužeistas iš naujo šturmuodamas Zygfrydo linijos gynybinius įtvirtinimus. Tuo metu iš bendražygių, kurie su juo pradėjo kovos kelią Normandijoje 1944 m. liepą savo kuopoje jis buvo likęs paskutinis.

Knygoje gerai atspindi amerikiečių kovos veiksmai ir nedidelių dalinių taktika paskutiniais Antrojo pasaulinio karo mėnesiais Vakarų fronte, autoriaus išgyvenimai ir emocijos.


Parašyti atsiliepimą

Pastaba: Įvestas tekstas nebus išverstas.
    Blogas           Geras
Informuojame, kad siekiant užtikrinti teikiamų paslaugų ir naršymo kokybę, šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).
Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Privatumo politika
Sutinku