8 612 56150
  • Bitininko kalendorius 2021 metams

Bitininko kalendorius 2021 metams

ISBN:
9786098023138
Formatas:
24 x 17
Kalba:
Lietuvių
Metai:
2020
Puslapių skaičius:
136
Viršeliai:
Minkštas
Leidėjas:
Salix alba
Autorius:
Vytautas Salinka
Kaina: 12.00€
Kiekis:

Šis „Bitininko kalendorius" jau 21-sis. Taigi jis įžengė į savo trisdešimtmečio pradžią. Keičiasi laikas, gamta, keičiasi ir bitininkavimo metodai bei sąlygos. Bitininkystėje sėkmingai įsitvirtino naujos bitininkavimo technologijos. Šylanti gamta, naujos bičių ligos (virusai, Nosema ceranae) ir žemės ūkio beatodairiška chemizacija diktuoja bitininkytei naujus iššūkius. į visą tai tenka atsižvelgti, rengiant kiekvienų metų bitininko kalendorių.

Kaip paprastai, kiekvieno mėnesio pradžioje pagal laiko aktualijas pateikiamos šiek tiek pakoreguotos mėnesio darbų apžvalgos. Jos nebūtinai realiai atitiks kiekvieno mėnesio darbus bityne. Tai daugiau orientaciniai patarimai, kuriuos reikia taikyti, atsižvelgiant į orus, bičių gyvenimo ypatumus įvairiais metų laikais bei tuo laiku reikiamus atlikti darbus bityne.

Šiame kalendoriuje nemažai dėmesio skiriama daugiamečiams medingiems ir sausroms atspariems augalams. Manau, tai aktuali tema, pasirenkant prie savo bityno sėti vienus arba kitus augalus.

Ne mažiau aktualios ir kitos temos: bičių veisimo ir veislininkystės, bitininkavimo problemos su bitėmis mišrūnėmis, medaus fasavimo, realizavimo ir konkurencingumo su importiniu medumi aktualijos. Šie klausimai, kurie dažnai diskutuojami mūsų periodinėje spaudoje ir kitose informavimo priemonėse, yra aktualūs ir labai jaudina mūsų bitininkus. Pabandėme juos apžvelgti straipsniuose, patalpintuose šio kalendoriaus prieduose.

Džiaugiuosi, kad geriausias mūsų šalyje bičių veislinio darbo žinovas, turintis didelę veislinio darbo patirtį, d r. Jonas Balžekas pateikė kalendoriui net du įdomius straipsnius. Viename jų jis apžvelgė šiuolaikinės Lietuvos bitininkystės padėtį, kitame - medunešių bičių evoliucijos istoriją ir bičių veislinio darbo problemas bei šio darbo perspektyvas šiuolaikinėje Lietuvos bitininkystėje. Už šiuos straipsnius dr. Jonui Balžekui esu labai dėkingas.

Besidomintys bičių produktais, šiame kalendoriuje ras keletą straipsnių ir apiterapijos klausimais. Tai straipsniai apie mažiau žinomas, meduje ir bičių pienelyje jau seniai pastebėtas veikliąsias medžiagas (peptidus), kurios yra labai svarbios ne tik žmogaus ligų profilaktikai, bet ir jų gydymui.

Esu labai dėkingas šio kalendoriaus techniniam redaktoriui Rimantui Leitanui, kuris savo patarimais gerokai pagerino šio leidinio informatyvumą ir kokybę.

Kalendoriaus sudarytojas ir straipsnių autorius

Dr. Vytautas Salinka


Parašyti atsiliepimą

Pastaba: Įvestas tekstas nebus išverstas.
    Blogas           Geras
Informuojame, kad siekiant užtikrinti teikiamų paslaugų ir naršymo kokybę, šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).
Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Privatumo politika
Sutinku